Ból jajnika to poczatek czy koniec owulacji?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy kłócie jajnika trwające parę minut w połowie cyklu to objaw owulacji, a konkretnie jej początku czy końca? I ile, tak na prawde, komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia? Bardzo proszę o odp.

Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Owulacja, czyli samo uwolnienie komórki jajowej trwa zaledwie chwilę. Może towarzyszyć jej ból jajnika, o którym Pani pisze, może on trwać do kilku godzin. Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia ok. 24 godziny po owulacji. Jednak największa szansa na zapłodnienie jest wtedy, gdy w drogach rodnych kobiety znajdują się żywe plemniki w momencie owulacji.

Pozdrawiam serdecznie!