Ból jajnika w 24 tygodniu ciąży - czy to normalne?

Witam serdecznie
Niepokoi mnie fakt, że od kilku dni miewam dość ostre bóle prawego jajnika. Ból pojawia się w chwili, gdy odczuwam, że mam już pełny pęcherz i wstaję, aby udać się do ubikacji. Ból jest dość ostry, jakby coś mnie ciągnęło za jajnik, dość silny podczas chodzenia. Z chwilą oddawania moczu lub chwilkę po wyjściu z toalety ból ustępuje.
Chciałabym zapytać, czy taki rodzaj bólu jest normalny i związany z rozrastaniem się macicy bądź też jakimś uciskiem pęcherza na jajnik?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból, który Pani określa jako ból jajnika, może być spowodowany pociąganiem więzadła, na którym zawieszona jest macica. Jest on silniejszy wtedy, gdy w jamie brzucha panuje wyższe ciśnienie od pełnego pęcherza. Tego typu dolegliwości są typowe dla drugiego i trzeciego trymestru ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!