Ból jajnika w ciąży - co robić?

Jestem w 24 tygodniu ciąży. Ostatni okres byłam przeziębiona i dość mocno kaszlałam. Do tego miałam ból prawej łopatki. Ale bardziej martwi mnie ból prawego jajnika (tak mi się wydaje, że to jajnik). Ból jest taki, że jeśli leżę, to jest OK. Jak tylko wstanę, to czuję mocno rwący ból.
Nie jestem w stanie się wyprostować, nie mówiąc już o tym, by zrobić krok. Do lekarza dopiero idę za 2 tygodnie...
Czym ten ból może być spowodowany? Powinnam panikować?
Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wraz ze wzrostem płodu, aby dostosować się do jego rozmiarów, rozciąga się macica. W związku z tym faktem mogą występować okresowe, dość silne bóle podbrzusza. Na tym etapie ciąży mogą również występować dolegliwości związanie z ruchami płodu. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego ciążę, gdyż ból podbrzusza może świadczyć, między innymi, o odklejeniu się łożyska. Stan ten może być bezpośrednim zagrożeniem ciąży.