Ból jajnika w połowie cyklu, w trakcie miesiączki oraz podczas ruchu

Witam. W połowie cyklu miesiączkowego, jaki w czasie okresu,odczuwam lekko klujacy ból lewego jajnika. Odczuwalny również podczas siedzenia oraz w czasie załatwiania się w wc w tym również przy sikaniu. W czasie stosunku nic mnie nie boli. Nie mam żadnej gorączki itp. Tylko lekki, tempo ból. Dodam, że kiedyś miał torbiel na tym jajnika, wyczuwalny podczas stosunku. Co może mi być? Proszę o pomoc. Czy mogłabym sobie pomoc np ziolami, narodowa? Z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wykluczyć należy endometriozę i infekcje w miednicy mniejszej. Jeżeli zależy Pani na skutecznym rozwiązaniu problemu, to przede wszystkim zalecałbym kontakt z ginekologiem i wykonanie podstawowych badań, w tym USG.