Ból jajników 13 dni przed spodziewaną miesiączka

Witam, przedstawię swoją sytuacje od początku. Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki anty. z powodu bólu głowy i pękających naczynek na łydkach. Miesiączkę dostałam po 31dniach, była ona "normalna", 7-dniowa. Następnie, około 15-16 października, współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia/sex przerywany. We wtorek, tj. 20.10., zaczęło boleć mnie podbrzusze, jajniki... ból jest dość intensywny... We wtorek po południu byłam u lekarza ginekologa sprawdzić, czy wszystko ok. Lekarz nie wykrył ciąży, stwierdził powiększony lewy jajnik - diagnozując "na jajeczkowanie". Ogólnie czuję się dobrze, nic mi nie dolega prócz bólu podbrzusza. Moje pytanie jest takie: czy lekarz mógł na przebytym badaniu zauważyć jakieś zmiany, żeby diagnozować ciążę? Czy jest ona możliwa? No, i czy jest możliwy ból jajników już dwa tygodnie przed terminem spodziewanej miesiączki? Wcześniej miałam bóle jajników, ale nie takie mocne. Jestem teraz w stresie, bo szczerze mówiąc, kolejnej ciąży na razie nie planujemy (urodziłam dziecko 13 miesięcy temu). Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety nie potrafię Pani odpowiedzieć na pytanie, czy jest Pani w ciąży... Lekarz podczas badania potrafi "wybadać" ciążę na podstawie badania dwuręcznego, jednak tak naprawdę 100% pewności daje badanie USG (w 8-10 tygodniu ciąży). Dużą pewność daje test ciążowy, ale może być on fałszywie ujemny, gdy ciąża jest bardzo wczesna (pierwsze 2 tygodnie). Ból podbrzusza może być spowodowany zapaleniem przydatów, ale podejrzewam, że lekarz wykluczył to podczas badania. Ból jajnika na około 2 tygodnie przed miesiączką jak najbardziej może wskazywać na owulację! Czasami ból towarzyszący owulacji jest tak silny, że jest on mylony np. z zapaleniem wyrostka - to się naprawdę zdarza, wcale nie tak rzadko! Pozdrawiam!