Ból jajników - co robić?

Witam, mam pytanie dotyczące bólu jajników. Na tydzień przed okresem bolą mnie na przemian raz prawy raz lewy jajnik (ból są krótki, raczej ukłucie). Dodam, że 12 dni po miesiączce współżyłam z mężem (cykl mam 28 dni, więc wychodzi że dwa dni przed owulacją). Czy te bóle mogą sygnalizować ciążę czy tylko zbliżającą się miesiączkę? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból pojawił się raczej zbyt szybko by sygnalizować ciążę. Ponieważ jest on wyczuwalny w obydwu jajnikach, nie jest raczej spowodowany cystą. Nie towarzyszą mu upławy czy podwyższona temperatura, nie jest więc też spowodowany infekcją.  Możliwą przyczyną jest endometrioza lub zmiany hormonalne. Jeżeli problem będzie się powtarzał, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który zdiagnozuje powód bólu. Jeżeli miesiączka się opóźni, należy wykluczyć ciążę domowym testem ciążowym.

Pozdrawiam serdecznie!