Ból jajników i bardzo nieregularny okres

W wakacje przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, od tego czasu zaczęły się problemy... Miałam tak nieregularny okres, że myślałam kilka razy, że jestem w ciąży, jednak zawsze test wykazywał, że nie. Zdarzyło się, że nie miałam okresu około 60 dni, a w październiku miałam dwa razy. Niedawno miałam zapalenie pęcherza i do tego doszły bóle jajników, zwłaszcza prawego. Tabletki pomogły zwalczyć zapalenie, jednak bóle jajników nadal są, a ostatnio nawet bardzo dokuczliwe. Lekarz rodzinny kazał iść do ginekologa, jednak w tym czasie dotałam miesiączke, bóle przestały dokuczać i dałam sobie spokój. Jednak w ciągu ostatniego tygodnia znowu zaczęłam odczuwać te bóle i zapisałam się do ginekologa, lecz nie mam pewności, że znowu gdy pójdę, to nie dostanę miesiączki, dlatego proszę o poradę w mojej sprawie. Czy powinnam się tym martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

O zdrowie trzeba dbać. O układ rozrodczy trzeba dbać tym bardziej -  być może kiedyś będzie Pani chciała mieć dziecko, a nie daj Boże, okaże się, że jakaś zaniedbana, nieleczona choroba to uniemożliwi albo utrudni! Trzeba myśleć perspektywicznie.

Nieregularne miesiączki bywają objawem chorób, które obniżają płodność. Najlepiej będzie, jak uda się Pani do ginekologa. Być może okaże się, że to nic groźnego (np. ból związany jest po prostu z owulacją, dlatego podczas zażywania pigułek go nie było - one hamują owulację), ale lepiej to wyjaśnić.

Pozdrawiam!