Ból jajników i żółta gęsta wydzielina z pochwy

Bóle jajników miewałam już od kilku miesięcy, tak w środku cyklu i były krótkie. Od dwóch miesięcy mam bardzo bolesne miesiączki, za to obfitsze i krótsze niż zwykle - z 7 dni zrobiło się góra 5. Teraz po miesiączce bardzo boli mnie, tak jakby w podbrzuszu i w górnej części ud. Do tego od jakiegoś czasu wydziela mi się gęsty żółtawy śluz o niezbyt intensywnym zapachu, jest bardzo gęsty, czasem wręcz zasycha. Nie wiem, co to oznacza. odam, że nigdy nie byłam u ginekologa (bardzo się boje wizyty) i mam stałego partnera.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból i nieprawidłowy śluz z dróg rodnych może być objawem różnych chorób, np. zapalenia przydatków. Rozumiem, że boi się Pani wizyty u ginekologa, ale tylko on po rozmowie z Panią i przeprowadzeniu badania jest w stanie Pani pomóc... Powinna się Pani do niego udać - nieleczone choroby dróg rodnych u kobiet mogą w przyszłości skutkować problemami z zajściem w ciążę! Badanie ginekologiczne nie jest wcale takie straszne, a jest przecież konieczne. Niech Pani popyta koleżanki, może polecą Pani jakiegoś miłego i delikatnego lekarza!

Pozdrawiam!