Ból jajników, opóźnienie miesiączki - czy to może być ciąża?

Dnia 16 listopada 2010 r. miałam ostatni raz okres. Dziś jest 8 stycznia 2011 r., a ja dalej go nie mam. Współżyję, lecz robiłam testy ciążowe i wynik był negatywny. Codziennie na bieliźnie pojawia się biała wydzielina (jest jej całkiem sporo). Bóle jajników mam od 4 lat (mam 18). Podczas stosunku ból się bardzo nasilał.
Dziś, kiedy jest już 23 dzień, od kiedy powinien zacząć mi się okres, przyszedł niesamowity ból lewego jajnika i troszkę mniejszy prawego. Kiedy się nie ruszam, jest on praktycznie niewyczuwalny. Kiedy jednak się poruszę lub siadam, kładę się i staram się tego nie robić, ból nasila się i wręcz pulsuje. Jest bardzo przeszywający. Czytałam o tym w internecie, lecz moje objawy nie są konkretnie opisane.
Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jestem kłębkiem nerw. Moje pytanie to: Czy powinnam się martwić? Czy mogę być w ciąży? Jakie choroby mi grożą? Jeśli są takie, jak bardzo mi grożą? Oczekuję konkretów, a nie omijających odpowiedzi.

Witam serdecznie!
Niestety bez badania ginekologicznego nikt nie będzie w stanie udzielić Pani konkretnej odpowiedzi. Z tego też względu zalecałabym wizytę u ginekologa, który uszczegółowi wywiad i Panią zbada. Jest to wyłącznie minimalne postępowanie konieczne do postawienia diagnozy.
Biała wydzielina jest charakterystyczna dla drugiej połowy cyklu. W Pani przypadku trwa ona jednak zdecydowania za długo. Inną przyczyną białych upławów jest infekcja, ale w tym przypadku, występują zwykle objawy towarzyszące, takie jak: świąd i pieczenie. Tych jednak Pani nie zgłasza.
Ze względu na występujący silny ból najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości jest zapalenie przydatków. Tak jak jednak powiedziałam na początku, konieczna jest konsultacja z Pani ginekologiem i podjęcie ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam