Ból jajników po porodzie - czy znów mogę być w ciąży?

Witam!
Mam pytanie dotyczące bólu jajników i ciąży. Sytuacja wygląda tak: jakieś 6 tyg. po porodzie naturalnym kochałam się z moim narzeczonym bez zabezpieczenia (bardzo zły pomysł). Około 2 tygodni później zaczęłam odczuwać ból raz prawego, a raz lewego jajnika, czasem podbrzusza.
Karmię dziecko piersią, a przerwy między karmieniem nie są dłuższe niż 4-5 godzin. Nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki po urodzeniu. Czy jest to możliwe, abym mogła znów być w ciąży? Czy to normalne objawy wracającego organizmu po porodzie?
Dodam też, że żadnych innych objawów nie mam.
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety bez badania ginekologicznego nie mogę powiedzieć, co jest przyczyną Pani dolegliwości.
Laktacja nie chroni przed zajściem w ciążę, nie wiemy zatem, kiedy wystąpi u Pani owulacja. Z tego też powodu wskazane jest stosowanie jakiejkolwiek formy antykoncepcji.
Ból jajników występuje w wielu stanach chorobowych, niekoniecznie musi świadczyć o ciąży. Jeżeli jednak obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, radziłabym wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam