Ból jajników, podbrzusza a torbiel

Witam, mam pytanie odnośnie bólu jajników. Tydzień temu doszło między mną, a partnerem do stosunku. Gdy we mnie wszedł poczułam ból w okolicy podbrzusza. Po wyjściu także czasem odczuwałam ból i kłucie w prawym jajniku. Byłam 3 dni po okresie. Od tego zdarzenia minęło około tygodnia, a ciągle kilka razy dziennie odczuwam kłucie w prawym jajniku, czy ogólny ból podbrzusza. Czy to może być spowodowane bólem podczas stosunku? Co to może być? Nigdy nie miałam takich bólów po okresie. Tylko jedynie przed okresem i w trakcie, a wtedy mam okres bardzo bolesny. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ból odczuwany podczas głębokiej penetracji członka nazywany jest dyspauremią głęboką. Taki stan związany jest zwykle ze zmianami patologicznymi w obrębie miednicy mniejszej.

Jeśli dobrze rozumiem, do tej pory prowadziła Pani normalne życie seksualne. W związku z tym najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości są ostre stany zapalne miednicy mniejszej, zapalenie szyjki, przydatków oraz tyłozgięcie macicy z przemieszczeniem i inne.

Jeżeli ból nie ustąpi samoistnie konieczna będzie wizyta u ginekologa w celu wykluczenia powyższych chorób.
Pozdrawiam.