Ból języka i biały nalot w jamie ustnej po stosowaniu Clindamycinum

Witam mój problem polega na tym że brałem lek clindamycinum i po tym przez około 2 dni piekł mnie lekko język lecz po 2 dniach wszystko było normalnie po jakimś czasie zupełnie przypadkiem zauważyłem że mam biały nalot na języku, zaznaczam nie boli mnie to nic, ostatnio zauważyłem że tworzy się również na zębach, co to może być i jak to domowo wyleczyć ponieważ jestem za granicą i nie możliwości iść do lekarza. z góry dziękuje za pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wskazują na występowanie grzybicy jamy ustnej. Doraźnie może Pan zastosować leki przeciwgrzybicze dostępne w aptece bez recepty. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u lekarza.