Ból karku, szyi a guz mózgu

Witam, mam 39 lat i zdiagnozowanego guza mózgu-nerwiaka. Do tej pory miałam bóle głowy, suche oko, zawroty, zachwiania. Po diagnozie pojawiły się okropne bóle pleców, szyi, karku, czasami nie mogę ruszyć głową. W nocy budzi mnie ból pleców i rąk, szczególnie łokci. Czy może to być powiązane z guzem, czy raczej na tle nerwowym, przeżyłam szok. Masażysta odmówił mi masaży ze wzgl. na guza mózgu Guz będzie usunięty metoda gamma knife. Morfologia jest bardzo dobra.
39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

guz zlokalizowany w mózgu powoduje objawy przede wszystkim w zakresie głowy. Objawy występujące przed diagnozą zatem najprawdopodobniej były spowodowane obecnością guza. objawy, które pojawiły się  po postawieniu diagnozy dotyczą przede wszystkim obszarów zlokalizowanych poza głową-nie maja wiec raczej związku z guzem a- jak Pani sama przypuszcza-bardziej prawdopodobne jest tło psychogenne -po usłyszeniu diagnozy.
Pozdrawiam