Ból kręgosłupa i nogi

Od 2, miesiecy odczuwam bol kregoslupa w dolnej, prawej czesci. Od kilku lat raz na jakis czas pobolewa mnie tez wieczorem cala prawa noga, szczegolnie udo. Wracajac do bolu, byl on ogromny podczas, gdy bylam na wakacjach i bardzo duzo chodzilam. Wtedy az nie moglam sie schylac. Teraz bol pojawia sie kilka razy w tyg, ale jest bardzo lekki. Dodatkowo gdy dotykam miejsca, ktore pobolewa, pojawia sie bol. Prowadze siedzacy tryb zycia, mam lekka skolioze. Co to moze byc? Jakie badania wykonac?

Opisane objawy wskazywać mogą na bóle korzeniowe w przebiegu skoliozy i zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie. Wskazane badanie radiologiczne , może też MRI kręgosłupa lędźwiowego....
Ważne regularne ćwiczenia. Siedzący tryb pracy osłabia mięśnie kręgosłupa i pogłebia zaburzenia postawy i zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatyczne !
NEUROLOG, i ORTOPEDA moga Pani pomóc wyjaśnić przyczyny, dobrać najlepsze leczenie i rehabilitację.
Pozdrawiam