Ból kręgosłupa lędźwiowego?

Witam. Jestem kobietą, mam 30 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam mocny ból w kręgosłupie lędźwiowym, ogólnie cała miednica mnie boli, nasila się to przy chodzeniu. Ból promieniuje do nóg bardziej do prawej i odczuwam mrowienie nóg i tak jakby całej miednicy, bioder. Miałam robiony rezonans głowy (ze względu na te mrowienia) ale badanie wyszło ok. Miałam również takie bada jak morfologia, mocz (pod koniec sierpnia), potas, magnes, wapno, cukier, cholesterol, tarczyca i wszystko w normie. Często skaczą mi mięśnie w nogach, czuję że nogi mam takie słabe i czasami drżą mi dłonie. Od 7 dni biorę leki przeciwzapalne i przeciwbólowe na kręgosłup oraz rozluźniające ale nie widzę jakiejś poprawy. Nie miałam prześwietlenia kręgosłupa, bo lekarz stwierdził, że jest to zbyteczne, bo on podejrzewa rwę kulszową (czy prześwietlenie wykazało by jakieś schorzenie?). Czuję się coraz gorzej i podejrzewam, że może mam boreliozę? Co to może być?

Witam serdecznie,

Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek ze schorzeniem kręgosłupa. Należy wykonać rtg odcinka L-S kręgosłupa. Może również konieczny będzie rezonans magnetyczny. Na razie proszę zastosować przepisane leki. Następnie zgłosić się na wizytę do lekarza prowadzącego.
Jeżeli chodzi o boreliozę to zależy od tego czy kiedyś była Pani ukąszona przez kleszcza. Jeśli tak konieczna będzie wizyta w Poradni Chorób Zakaźnych.
Pozdrawiam