Ból kręgosłupa przy lekkim skrzywieniu kręgów i rotacji trzonów kręgowych

witam. Opis badania: Niewielkie lewostronne skrzywienie kr. L-S z rotacją w lewo trzonów kręgowych. Wysokość trzonów i szerokość przestrzeni m-kręgowych prawidłowa. Bardzo proszę mi napisać co to znaczy, dlaczego bardzo boli mnie kręgosłup i jak to się leczy. Dziękuje i pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane zmiany mogą być przyczyną dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Na wybór metody leczenia ma wpływ wiele czynników (m.in. nasilenie dolegliwości bólowych, rodzaj zmian). Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się do lekarza prowadzącego, który zaproponuje możliwe formy leczenia. Najprawdopodobniej będzie to leczenie zachowawcze.