Kręgi piersiowe a ból

Witam! Od jakiegoś czasu w odcinku piersiowym bolą mnie kręgi piersiowe, a w szczególności jeden krąg. Nie jest to ból ostry, powiedziałabym, że raczej średni. Boli gdy dotykam kręgi piersiowe oraz kiedy się pochylam lub wykonuję skręt w prawo albo w lewo. Zrobiłam rezonans odcinka piersiowego. Oto jego wynik: Kyfoza piersiowa w normie. Trzony piersiowe prawidłowej wysokości. W trzonie Th6 naczyniak 9 mm, w trzonie Th3 naczyniak 7 mm. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów na szczycie kyfozy. Bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe. Rdzeń piersiowy bez zmian ogniskowych. Pragnę podkreślić, że obolałe kręgi piersiowe. Nie dotyczy kręgów Th6 i Th3." Bolący kręg znajduje się niżej, tak jakby ból dotyczył kręgu Th8 lub Th9. Odwiedziłam dwóch ortopedów, jednego neurochirurga i dwóch masażystów, a kręgi piersiowe nadal jak bolały tak bolą. Zaczynam się już martwić co to może być, jaka jest przyczyna bólu. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę, co może pomóc na kręgi piersiowe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zmiany naczyniakowe i zwyrodnieniowe w zakresie kręgosłupa odcinka piersiowego na pewno nie powinny wywoływać jakichkolwiek dolegliwości. Raczej ból nie jest związany z samym kręgosłupem, układem kostnym czy stawowym. Być może to jakiś miejscowy stan zapalny w zakresie tkanek miękkich, miejscowa neuralgia, czyli samoistne podrażnienie nerwów obwodowych okolicy 8, 9 kręgu piersiowego. Być może konieczne jest wykonanie w tym zakresie np. blokady, czyli podanie miejscowe środka znieczulającego z silnym środkiem przeciwzapalnym. Decyzję w tej sprawie najlepiej, żeby podjął np. ortopeda lub lekarz specjalista rehabilitacji. Do rozważenia w tym zakresie także konsultacja z neurologiem.