Ból krocza i podbrzusza podczas chodzenia w 39 tygodniu ciąży

Witam. Pisze z zapytaniem bo juz sama sie pogubiłam. Jestem w ciąży dokładnie 39+3 dni...od kilku dni czuje straszny ból krocza podczas chodzenia oraz podbrzusza kiedy dziecko sie rozciaga(ból przypomina menstruacje)...odchodzacego czopu sluzowego jeszcze nie zaóważyłam i skurczy bolesnych tez brak tylko napinanie sie brzucha i wstawianie...czy poród zacznie sie lada dzień? Bo krocze tak boli ze chodzic nie moge a o pachwinach nie wspomne. Prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą oznaczać zbliżający się poród. Bez wątpienia mają jednak związek z faktem, że dziecko jest duże i napiera na wszystkie okoliczne tkanki. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.