Ból krocza w 37. tygodniu ciąży

Witam jestem prawie w 37 tygodniu ciąży i od paru dni boli mnie krocze, tak jakby pochwa w środku, czuje się w tych miejscach ociężała, napięta ból promieniuje często na prawą stronę pachwiny. Dodam, ze ten ból jest czasem bardzo silny a czasem umiarkowany, mam również często przedwczesne skurcze, nie mam żadnych wycieków z pochwy.Brzuch opuścił się. Jestem osobą bardzo drobną,mój synek jest już ustawiony główka do dołu, czy moje objawy moga sugerować, że naciska na mnie i stąd mam te bóle ??

Milena Lubowicz

Być może jest tak, jak Pani pisze. Jest to już zaawansowana ciąża i niestety dolegliwości różnych jest dużo. Ale proszę przy okazji wizyty u ginekologa powiedzieć o tych dolegliwościach. A w miarę niepokojących objawów skontaktować się z ginekologiem bezzwłocznie.
Pozdrawiam