Ból krzyżowo-lędźwiowy przy zmianach temperatury

Witam! Od paru lat pojawia się u mnie stan zapalny w okolicy krzyżowej i lędźwiowej pleców. Zazwyczaj w okresie zimowym, przy zmianach temperatur. Rozpoczyna się rwącym bólem. Pojawiają się mdłości. W bardzo szybkim tempie rośnie temperatura. Najpierw tylko w dole pleców, które stają się bardzo gorące, następnie pojawia się normalna gorączka całego organizmu, zazwyczaj wysoka. Przebieg może być łagodny. Rwanie pleców i gorączka szybko mijają i pozostaje kaszel i katar. Czasami udaje mi się zatrzymać rozwój choroby i nie dopuszczam do powstawania gorączki (maść Vicvaporup, aspiryna, paracetamol). Bardzo często stan zapalny po kręgosłupie przemieszcza się do głowy - tam następuje rwanie, 'uczucie zesztywnienia' z tyłu głowy i uczucie jakby był płyn w środku głowy, problemy z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą. W najostrzejszym przebiegu (średnio co pół roku) wymioty.

Mam wrażenie, że w dole pleców zagnieździł się jakiś wirus i w każdych możliwych okolicznościach się aktywuje. Czy jest sposób, aby pozbyć się go na stałe? Czy jest jakaś metoda/lek, który należy zastosować w momencie ataku, by pozbyć się wirusa (czy cokolwiek to jest) na stałe, czy też jakaś profilaktyka? Dodam też, że cierpię na przewlekłą niedokrwistość oraz niewyjaśnione stany przypominające lub będące hipoglikemią - nagłe osłabienie, mdłości, zawroty głowy, problemy z koncentracją i pamięcią, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie rąk, dreszcze, nagłe przyspieszenia bicia serca, drętwienie głowy, uczucie senności, lęk - wszystko naprzemiennie, zazwyczaj kończy się bólem głowy i bardzo mocnym osłabieniem przez parę kolejnych dni. Atak trwa mniej więcej od 30 min do 2 godzin.

Ataki pojawiają się od kilku lat. Ostatni z przerwą ok. 7 miesięcy. Udaje mi się im przeciwdziałać przez spożywanie dużej ilości mięsa i generalnie częstych wysokoodżywczych posiłków. Mimo iż jem za dwóch, to moja waga wynosi ok. 51 kg (wzrost 163, wiek 32 lata). Przeprowadzałam już kilkakrotnie badania tarczycy, gdzie wyniki są w normie jak i miałam robione badania szpitalne neurologiczno-kardiologiczne w celu zdiagnozowania tych stanów. Obecnie bez rezultatu. Ostatnie informację, podaję przede wszystkim jako tło, gdyż mogą być one przydatne przy zdiagnozowaniu stanów zapalnych pleców. Pozdrawiam

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam!
Objawy są dość nieswoiste i trudno stwierdzić jednoznaczną przyczynę. Z uwagi na opisywane dolegliwości ze strony kręgosłupa i objawy towarzyszące proponuję skonsultować problem z reumatologiem. Jeśli chodzi o Pani podejrzenia co do latentnej formy wirusa to raczej jest bardzo mało prawdopodobna. Natomiast warto wykluczyć choroby układowe, które często przebiegają ze stanem zapalnym. Proponuję skonsultować problem z reumatologiem. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty