Okresowy ból jądra i podejrzenie żylaków powrózka nasiennego

Mam problem z bolącymi jądrami, a mianowicie: odczuwam ból lewego jądra, oczywiście poszedłem z tym do lekarza, a nawet dwóch, żeby uniknąć błędnej diagnozy, oboje stwierdzili, że wszystko jest OK. Jeden wysłał mnie na usg i też niby wszystko ok, miałem badanie prostaty i wszystko ok (delikatnie powiększona), a w lewym jądrze odczuwam dalej ból (okresowy), ale czasami dość silny. Dodam jeszcze, że na tym jądrze wyczuwam malutkiego guzka, choć podczas badania żaden lekarz go nie wyczuł, być może z powodu niewielkich rozmiarów jąder i w momencie badania silnego stresowego skurczenia moszny, bo da się to wyczuć dopiero w momencie jąder "wiszących". Co może być powodem takiego typu bólu. Stosunki odbywam regularnie. Mam 31 lat.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Oczywiście diagnostyką tego problemu powinien zająć się urolog. Jeśli urolog stwierdził, że wszystko jest w porządku z układem moczowo-płciowym to zapewne tak jest. Może warto byłoby jeszcze wykonać USG Dopller naczyń powrózka nasiennego, gdyż takie dolegliwości i drobne zmiany guzkowe jakie Pan opisuje mogą być żylakami powrózka nasiennego. Jeśli wykluczy się żylaki powrózka nasiennego może warto byłoby jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż ból z tego odcinka kręgosłupa może promieniować do jąder. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty