Okresowy ból jądra i podejrzenie żylaków powrózka nasiennego

Mam problem z bolącymi jądrami, a mianowicie: odczuwam ból lewego jądra, oczywiście poszedłem z tym do lekarza, a nawet dwóch, żeby uniknąć błędnej diagnozy, oboje stwierdzili, że wszystko jest OK. Jeden wysłał mnie na usg i też niby wszystko ok, miałem badanie prostaty i wszystko ok (delikatnie powiększona), a w lewym jądrze odczuwam dalej ból (okresowy), ale czasami dość silny. Dodam jeszcze, że na tym jądrze wyczuwam malutkiego guzka, choć podczas badania żaden lekarz go nie wyczuł, być może z powodu niewielkich rozmiarów jąder i w momencie badania silnego stresowego skurczenia moszny, bo da się to wyczuć dopiero w momencie jąder "wiszących". Co może być powodem takiego typu bólu. Stosunki odbywam regularnie. Mam 31 lat.

Oczywiście diagnostyką tego problemu powinien zająć się urolog. Jeśli urolog stwierdził, że wszystko jest w porządku z układem moczowo-płciowym to zapewne tak jest. Może warto byłoby jeszcze wykonać USG Dopller naczyń powrózka nasiennego, gdyż takie dolegliwości i drobne zmiany guzkowe jakie Pan opisuje mogą być żylakami powrózka nasiennego. Jeśli wykluczy się żylaki powrózka nasiennego może warto byłoby jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż ból z tego odcinka kręgosłupa może promieniować do jąder. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.