Ból lewego jajnika w czasie owulacji przy niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto

Witam, również mam pytanie w sprawie owulacji. Praktycznie co miesiąc ją odczuwam (dość bolesne kłucie, nasilające się przy ruchu) ale wyłącznie z lewej strony. Czy to może oznaczać, że pracuje tylko mój lewy jajnik? Dodam jeszcze, że od ponad pół roku przyjmuję tabletki na niedoczynność tarczycy oraz cierpię na chorobę hashimoto. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście mogą być związane z owulacją, aczkolwiek może być to także wynik schorzeń ginekologicznych. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka ginekologiczna. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.