Ból lewej nogi i krwawienie z dziąseł

Witam, mam 45 lat i męczy mnie ostatnio dziwny ból lewej nogi, na początku myślałam, że jest to może związane z kręgosłupem, bo mam uszkodzony dysk l4-l5 i l5-s1. Dostałam lek przeciwbólowy z tramalem i gdy wezmę tabletkę pomaga mi na kręgosłup i inne bóle, natomiast noga mnie cały czas boli, a trwa to już kilka miesięcy. Na początku było to co parę dni teraz zasypiam z bólem i budzę się, bolesność czuję już w pachwinie, a dalej tak jakby mnie w środku kości bolało. Jak nieraz przy zmianie pogody a najbardziej bolesny odcinek mam od kolana w dół. Czasami nie mam siły podnieść tej nogi, utykam na nią.

Wczoraj zauważyłam, że z dziąseł leci mi krew i nie przy myciu zębów, ale tak po prostu bez dotykania. również od dwóch tygodni leci mi codziennie krew z nosa, często mam duży spadek żelaza a parę lat wstecz to nawet już przez jakiś czas nie było go. Brałam wtedy zastrzyki z żelaza przez 2 miesiące i jakiś czas czułam się dobrze. Teraz nie robiłam badań, bo jestem w Anglii, ale strasznie mnie niepokoją te bóle nogi. Nie radzę sobie a tym bardziej, że sam fakt, że tramal na to nie działa, a ten ból jest cały dzień. Brałam też tabletki przeciw zapalne, ale nic nie pomaga, myślałam że może tak ból od kręgosłupa i wszystko zniknie po tabletce ale nie, w maju będę w Polsce.

Chciałabym się dowiedzieć jakie zrobić sobie badanie, żeby można było cokolwiek powiedzieć. U mnie w rodzinie z pokolenia na pokolenie umierają na nowotwory, rodzice taty na raka trzustki i jelita grubego. Tata ma usuniętego guza jelita grubego, ja 10 lat temu miałam polipa w 1,5 cm jelita grubego. Boję się żeby to nie były sprawy nowotworowe.

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Jak będzie Pani w Polsce, proponuję przede wszystkim osobistą wizytę u lekarza. Tylko dzięki badaniu lekarskiemu i szczegółowej rozmowy na temat Pani dolegliwości będzie można ustalić prawidłową diagnozę i uniknąć niepotrzebnego wykonywania niektórych badań dodatkowych. Dolegliwości jakie Pani opisuje nie są charakterystyczne i mogą być wynikiem różnych schorzeń, zarówno mniej lub bardziej poważnych. Ból nogi może być spowodowany przyczynami naczyniowymi (np. choroby naczyń, zakrzepica żył głębokich itp), nerwowymi (uszkodzenie nerwów obwodowych, ucisk nerwów w kanale kręgowym z powodu uszkodzonego dysku), a także kostnymi (choroby kości takie jak zwyrodnienia, guzy itp). Przyczyny naczyniowe pomoże wykluczyć USG kończyn dolnych z opcją dopplera, przyczyny neurologiczne - zdjęcie kręgosłupa, tomografia lub rezonans, badanie neurologiczne, badanie szybkości przewodnictwa nerwowego), a kostne - prześwietlenie kończyny, rezonans lub tomografia. Warto także wyjaśnić przyczynę krwawienia z nosa - wizyta u laryngologa, ponieważ najczęściej przyczyną są słabe naczynka krwionośne w jamie nosowej, które pękają np. w wyniku podwyższonego ciśnienia krwi (ciśnienie krwi należy także skontrolować). Dodatkowo oczywiście morfologia krwi, OB lub CRP.

Pozdrawiam serdecznie