Ból lewej ręki - do jakiego specjalisty się udać?

Witam, mam 48 lat i jestem kobietą. Od mniej więcej 2 lat odczuwam dziwne bóle lewej ręki. Są to bóle nie o stałym charakterze, ale pojawiające się raz między łokciem a nadgarstkiem a raz między łokciem a ramieniem. Odczuwam to jako przechodzący prąd. Ostatnio ból przesuwa się na palce/drugi i trzeci. Często jest tak, że nie czuję nic w dzień, a w nocy ból nie daje mi spać. Ręka mi drętwieje. Proszę o poradę co to może być i do jakiego specjalisty się udać. Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią bóle oraz drętwienie ręki może być wynikiem bardzo wielu schorzeń. Mogą być one jednak związane z mięśniami, kośćmi, naczyniami, nerwami albo mogą być wynikiem bólu rzutowanego. Każda z tych grup schorzeń znajduje się w kręgu zainteresowań innego specjalisty. By zatem określić do którego z nich powinna się Pani skierować, konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Zbierze on wywiad, zbada Panią, oceni potencjalną przyczynę i skieruje do właściwego specjalisty.