Ból lewej strony ciała

Witam mam problem z bólem z lewej strony gdy sie położę na prawom strone to bol mija jak reka odjol lecz przy gwaltowniejszym ruchu bol wraca i ja tez wracam do pozycji lezacej zeby przestalo bolec co zrobic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo silne bóle w górnej części brzucha po stronie lewej z opasującym promieniowaniem do pleców mogą świadczyć o ostrym zapaleniu trzustki. Ból brzucha jest stały, uporczywy i długotrwały - trwający nawet kilka dni. Ból zmniejsza się, gdy chory przyjmuje pozycję siedzącą z pochyleniem się do przodu, a nasila się podczas kaszlu lub głębszego oddychania. W większości przypadków bólowi towarzyszą nudności i wymioty nie przynoszące ulgi, natomiast mogą one prowadzić do odwodnienia chorego i pogorszenia jego stanu. Ostre zapalenie trzustki wymaga leczenia szpitalnego, gdyż jest to stan zagrożenia życia.Pulsujący ból brzucha z lewej strony, często promieniujący do krzyża oraz krocza, może być objawem tętniaka aorty brzusznej. Pulsujący ból brzucha z lewej strony wymaga jak najszybszego kontaktu z lekarzem, bo gdy dojdzie do pęknięcia tętniaka, ból staje się nieznośny i dochodzi do wstrząsu krwotocznego. Aby wykluczyć inne patologię konieczne jest wykonanie podstawowych badań oraz EKG i USG jamy brzusznej.