Ból na czubku głowy i kłucie w klatce piersiowej

Witam:) Od około 2 lat często boli mnie głowa. Jest to taki ucisk na czubku głowy i promieniuje do prawego oka. Występuje kiedy jestem długo na świeżym powietrzu, nadmiernym wysiłku i stresie. Również występuje kłucie w klatce piersiowej i pod żebrami. W ostatnich tygodniach ból się nasila, ponieważ mam stresującą pracę i nie wiem co z tym zrobić.

Witam! Na podstawie Pańskiego opisu można przypuszczać, że opisane bóle głowy mogą mieć charakter napięciowy. Napięciowe bóle głowy to drugie najczęstsze bóle głowy zaraz po migrenowych. Mają związek z przemęczeniem oraz stresem. Opisane dolegliwości ze strony klatki piersiowej mogą wynikać ze stresu i być wyrazem nerwicy lękowej. Proponuję zgłosić się do neurologa w celu wykonania badania neurologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych. Po ustaleniu rozpoznania będzie można rozważyć wdrożenie leczenia.

Niestety napięciowe bóle głowy słabo poddają się leczeniu farmakologicznemu (leki przeciwbólowe), natomiast duże znaczenie ma leczenie niefarmakologiczne obniżające nadmierne napięcie nerwowe. Z uwagi na ewentualne zaburzenia lękowe po wykluczeniu przyczyn organicznych bólu głowy warto porozmawiać z psychiatrą w celu zastosowania leczenia przeciwlękowego. Pozdrawiam serdecznie!