Ból nad prawym talerzem biodrowym i w prawym dole biodrowym

Od kilku tygodni utrzymuje się lekki ból nad prawym talerzem biodrowym i w prawym dole biodrowym. Ból ma charakter ucisku (podobne odczucie powoduje przyłożenie punktowo palca i uciśnięcie powłoki brzucha) i okresowo przemieszcza się do prawego boku lub prawej strony pępka. Czasami mam odczucie jakbym miał coś w brzuchu. Po obudzeniu się dopóty, dopóki nie wstanę lub nie zacznę się ruszać bólu nie czuję. Miałem przeprowadzoną kolonoskopię, pasaż jelita cienkiego, 3 x USG, badania ogólne krwi, CRP, TK miednicy, badania moczu, profil wątrobowy - wszystkie wyniki prawidłowe bez zmian. Problemy bólowe zbiegły się w czasie kiedy udało mi się pokonać 10km biegiem (oczywiście po wcześniejszych kilkunastu tygodniach trening) - nie wiem czy to jest istotne. Otrzymałem od lekarza leki przeciwzapalne, ketonal, później inne o przedłużonym działaniu. Po ich zjedzeniu ból pozostaje, w trakcie kuracji nie odczuwałem ulgi. Ostatnie badanie USG -> Wątroba o nieznacznie wzmożonej echogeniczności, rysunek naczyniowy żył wątrobowych i układu wrotnego zachowany. Trzustka słabo odgraniczona od otoczenia o hyperechogenicznej strukturze, wydaje się niepowiększona, pęcherzyk żółciowy o silnie akcentowanych ściankach bez kamoczy. Obie nerki o prawidłowym położeniu i wielkości. Po prawej stronie pojedyncze drobne 3-4 mm hyperecho w dolnym biegunie, ale bez pewnych cech kamicy. Śledziona nie powiększona, aorta nie poszerzona. Nad prawym talerzem biodrowym rozdęte pętle jelitowe. Proszę o jakieś sugestie co do dalszego postępowania.

Skoro wszystkie badania wyszły w normie to być może ból pochodzi z układu nerwowego (dokładna ocena stanu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa czyli RTG tego odcinka kręgosłupa lub rezonans magnetyczny rdzenia kręgowego tego odcinka kręgosłupa) lub jest to wynik zespołu jelita drażliwego (zaburzenia czynnościowe w pracy jelit). W takim wypadku zalecałbym jeszcze konsultację u neurologa i gastroenterologa. To oni zadecydują o ewentualnych dalszych badaniach jak też i o dalszym postępowaniu.