Ból nerek i białkomocz - co robić?

Od dłuższego czasu borykam się z choroba nerek, lekarze nie wiedzą co mi dokładnie jest, objawy mam podobne do kamicy nerkowej, wylądowałam nawet w szpitalu, najpierw stwierdzili kolkę nerkową potem infekcje nerek, tyle, że po wyjściu ze szpitala dalej mam te same silne bóle lewej nerki i mdłości. Wykryto w badaniach podwyższoną ilość białka wynosi ona mocz PRO2+, białko w moczu 49,8 mg/dl, dobowa utrata białka- 69,3 mg/24h. W badaniach laboratoryjnych stwierdzono podwyższone stężenie CRP i kreatyniny w surowicy krwi. Chciałam jeszcze dodać, że moja dieta składa się praktycznie z samych produktów mlecznych zauważyłam, że po spożyciu jogurtu bardziej mnie boli, pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

W zdrowych nerkach dobowe wydalanie białka z moczem nie przekracza 250 mg (niektóre źródła podają 150 mg) - to jest norma. Nie ma też w chorobach nerek, takich zależności, iż po zjedzeniu, np. jogurtu, bolą nerki.  Być może spożywa Pani zbyt dużą ilość produktów mlecznych i jest częściowa nietolerancja laktozy, a dolegliwości związane są z przewodem pokarmowych.

Jeżeli chodzi o parametry nerkowe i sprawę ogólnie nerek. Jest zbyt mało informacji by podać konkretną odpowiedź na Pani pytanie. Póki co proponuję wykonać kontrolne badania: badanie ogólne moczu, kreatyninę i kwas moczowy w surowicy krwi, ewentualnie badanie usg układu moczowego.

W razie odchyleń w badaniach będzie potrzebne poszerzenie diagnostyki, lecz póki co nie ma na to danych.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o białkomoczu.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty