Ból nóg i uda tylko podczas chodzenia

Od lutego 2009 r. poczułam ból w udzie lewej nogi podczas chodzenia. W marcu 2009 okazało się, że mam nadpłytkowość. Podjęłam leczenie, ale ból utrzymuje się dalej. Ciekawe, że chodzenie w domu jest w porządku, nic nie boli, ale wystarczy wyjść na ulicę, przejść np. 300m i się zaczyna ból i to czasem ból, czuje go w udzie a w łydce. Przeważnie jest to lewa noga. Proszę o poradę, czy to wina kręgosłupa i do jakiego specjalisty się udać? Chirurg naczyniowy czy neurochirurg?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Zacząć powinna Pani od lekarza rodzinnego, który dzięki informacjom z wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego uzupełnionych w razie potrzeby  badaniami dodatkowymi oceni jaka przyczyna jest w Pani przypadku najbardziej prawdopodobna i ukierunkuje dalszą diagnostykę bądź skieruje do specjalisty.

Pozdrawiam