Ból nogi po operacji kręgosłupa - co robić?

Dwa tygodnie temu miałam operację kręgosłupa lędźwiowego polegającą na odbarczeniu i stabilizacji odcinków L-4 L-5 S-1.Przed zabiegiem odczuwałam przez miesiąc silny ból i drętwienie lewej nogi. W chwili obecnej ten sam ból powraca w nocy i jest trudny do zniesienia, trwa nawet kilka godzin, nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Ulgę przynosi jedynie chodzenie, więc bywa, że chodzę 3-5 godzin w nocy, czasem udaje mi się przespać dwie godziny. Mam pytanie, jak długo może to potrwać i czy w ogóle jest nadzieja na poprawę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W niektórych przypadkach po stabilizacji kręgosłupa w operacjach dyskopatii dochodzi do konfliktu między wszczepionym materiałem, a korzeniami nerwów rdzeniowych, które wychodzą na danym poziomie. W takim przypadku pomimo zabiegu, utrzymują się nasilone dolegliwości bólowe. Aby to zdiagnozować należy zgłosić się do ośrodka, który posiada możliwości takich badań (niestety są tylko nieliczne w Polsce) lub zgłosić się do ośrodka, który przeprowadzał zabieg, aby dalej pokierował.

W ostrym okresie po operacji proponuję włączenie silniejszego leczenia przeciwbólowego, np. paracetamolu w preparacie złożonym z tramalem.

Serdecznie pozdrawiam!