Ból oka i pogorszenie wzroku - jakie mogą być powody?

Witam! W wieku 5 lat przeszłam operację zeza w prawym oku. Od tego czasu mój wzrok się pogorszył - obecnie -0,75 oko lewe i -2 oko prawe. Od kilku tygodni niepokoi mnie jednak ból w prawym oku i pogorszenie widzenia. Czym może być to spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Objawy, które Pani opisała, czyli pogorszenie wzroku i ból gałki ocznej mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Wśród tych prawdopodobnych można wyróżnić: jaskrę, stany zapalne na przykład błony naczyniowej czy nerwu wzrokowego, choroby układowe czy też choroby niezwiązane z gałką oczną.

By ocenić tę właściwą przyczynę, koniecznie powinna się Pani skierować do specjalisty okulistyki.