Ból palców u rąk - co mi dolega?

Mam 38 lat, od sześciu lat zauważam u siebie następujące objawy: ból końcówek palców prawej ręki, w szczególności palca wskazującego. Pierwszym objawem był ból po zmarznięciu - zaznaczam że ta ręka marznie mi szybko - teraz ból pojawia się w nocy i jest bardzo duży, rwący. Nie wiem do jakiego lekarza się udać, co może być przyczyną takiego bólu?
38 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam, objawy przez Panią opisane są charakterystyczne dla choroby lub zespołu Reynauld. Choroba Reynauld występuje samoistnie, natomiast zespół Reynauld może towarzyszyć innym chorobom, np. kolagenozom. Czynnikiem wywołującym dolegliwości jest najczęściej zimno lub zdenerwowanie, częściej chorują kobiety. Dlatego powinna Pani skorzystać porady zarówno ze strony chirurga naczyniowego, jak i reumatologa, aby wykluczyć inne schorzenia mogące współistnieć z Pani dolegliwościami. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.