Ból pęcherza moczowego

Witam, serdecznie, już dłuższy czas mam problem, objawem są dziwne uczucie w pęcherzu lekkie kłucie i od czasu do czasu chwilowy ból również dziwne uczucie w okolicach narządów płciowych i tak jakby mnie piekło. Wcześniej brał globulki dopochwowe niby pomogło ale nadal czuje pobolewanie...zrobiłam posiew ok robiła badania krwi wszystko w normie...co może pomóc kolejna wizyta u ginekologa?! "Proszę o jakieś instrukcje co dalej mam robić...co Państwo proponują..."

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki urologicznej. Przede wszystkim proszę zatem wykonać analizę moczu wraz z posiewem. Jeśli wynik będzie pozytywny, konieczne będzie włączenie antybiotykoterapii. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę skonsultować się ze specjalistą urologiem.

Witam, wygląda na 1. zapalenie bakteryjne lub bezbakteryjne pęcherza i/lub cewki. 2. zespół bólowy mięśni dna miednicy. Sprawa wyjaśnienia urologicznego. Na początek - USG układu moczowego z określeniem ilości moczu zalegającego po jego oddaniu, badanie ogólne i posiew moczu. Z tymi wynikami wizyta u urologa. Celem uzupełnienia...
Zapalenie pęcherza nie zawsze ma tło bakteryjne. Znane są tzw. zespoły bólowe dna miednicy mniejszej - stanowią one dość duży problem dla urologii (i medycyny w ogóle), leczą się dość opornie, często występują np. po banalnym przechłodzeniu tej okolicy, często maja tło psychosomatyczne lub - jak mówią inni - czynnościowe, i niekiedy ustępują pod wpływem leczenia metodami tzw. medycyny niekonwencjonalnej (akupunktura, akupresura, masaże, ciepło, balneoterapia, psychoterapia, biofeedback). Czynnikiem wywołującym (lub podtrzymującym) dolegliwości może być stan zapalny miednicy, rozpoznany przez ginekologa – do rozważenia…Dobre wyniki osiąga się podawaniem leków przeciwzapalnych (np. diklofenak) spazmolityków (no spa), niekiedy oksybutyniny. W różnicowaniu pomocne jest niekiedy wykonanie badania urodynamicznego. Tak wiec sprawą o istotnym znaczeniu jest zróżnicowanie (badanie moczu, posiewy) czy jest to ZAKAŻENIE (bakterie) czy ZAPALENIE bezbakteryjne. Ważne jest aby nie stosować w tym ostatnim przypadku zbyt często i niepotrzebnie przepisywanych antybiotyków. Generalnie - wydaje mi się, ze bez urologicznego badania przedmiotowego (oko + ręka lekarza) nie uzyska Pani pełnej, satysfakcjonującej Panią diagnozy, a co za tym idzie, leczenia. A zatem…… wskazana wizyta u urologa. Pozdrawiam RH