Ból piersi a tabletki antykoncepcyjne

Witam, tabletki antykoncepcyjne biorę od pół roku po rocznej przerwie (wcześniej prawie 3 lata). Przy pierwszym opakowaniu miałam skutki uboczne - mdłości. Od 4 opakowania miewam drżenie mięśni (ale zawsze kojarzyłam to ze stanem zdnerwowania), a od 5 opakowania mam bóle piersi, w ogóle piersi bardzo mi urosły i nabrzmiały. Wcześniej biorąc przez 3 lata, nie miałam takich efektów. Tabletki biorę regularnie, nie miałam kłopotów żołądkowych, więc raczej nie powinna to być ciaża. Zastanawiam się czy tabletki nie zostały źle dobrane, dostałam te co ostatnim razem, bo dobrze je tolerowałam, ale teraz wydaje mi się, że jest gorzej. Powinnam pójść do lekarza? Czy poczekać jeszcze trochę - to jest 6 opakowanie? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli Pani objawy bardzo Pani dokuczają, a chce Pani kontynuować antykoncepcję hormonalną, to myślę, że powinna Pani zgłosić się do lekarza z prośbą o zmianę na inne tabletki. Dla całkowitej pewności, radzę również wykonać test ciążowy (skuteczność tabletek jest wysoka, ale nigdy 100%).

Pozdrawiam serdecznie!