Ból piersi - czy to coś poważnego?

Mam pytanie: jestem matką 4 dzieci. Żadnego nie karmiłam piersią, od dłuższego czasu odczuwam bardzo silny ból po prawej stronie piersi i przeszywa ten ból aż do pachy. Boję się bardzo, czy te bóle mogą być czymś groźnym. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, ból coraz ostrzejszy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Ból piersi może mieć bardzo wiele przyczyn, począwszy od źle dobranego stanika, czy stanu zapalnego, kończąc na bardzo poważnych schorzeniach.

Jeśli ból nasila się z miesiąca na miesiąc, powinna Pani konsultować się z lekarzem, który ustali dokładną przyczynę bólu lub wykluczy część groźnych przyczyn.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl