Ból piersi i wrażliwość brodawek - czy jest to oznaka ciąży?

Witam!
Od jakiegoś czasu mam dziwne zmiany i zachcianki, do tej pory przed okresem byłam rozdrażniona i miałam wrażliwe brodawki na dzień przed okresem. Tym razem okres spóźnił mi się 4 dni, z czego od pierwszego dnia okresu bolą mnie całe piersi, do tego od 2 tygodni mam ochotę na słone, gdzie nie zdarzało mi się to wcześniej oraz odczuwam ból w krzyżu.
Proszę o odpowiedź, czy jest to oznaka ciąży, czy po prostu taki okres mi się przytrafił?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazanych przez internet sprawdzić, czy jest Pani w ciąży czy nie. Prawdopodobieństwo istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli stosowane były środki antykoncepcyjne.

Warto wiedzieć, że w podczas pettingu również może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na dłoniach, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Czas przeżycia plemników jest różny w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

Aby uzyskać/otrzymać 100% pewności powinno się udać do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można także wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju.

Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, przykłady poniżej: