Ból piersi i wyczuwalny guz

Witam! Od kilku tygodni pobolewała mnie lewa pierś i wyczułam na niej dość sporego guza. Kilka dni temu ból się nasilił (tzn. nie jest nie do zniesienia, ale jest bez przerwy, co nie pozwala mi przestać o tym myśleć). Do tego od dwóch dni drętwieje mi lewa ręka. Byłam w piątek u lekarza i doktor potwierdził, że coś mam w piersi, ale nic więcej powiedzieć nie może. Dostałam skierowanie na usg, ale w terminie 2 tygodni. Bardzo się boję, a 2 tygodnie oczekiwania to jak wieczność. Strasznie panikuję, nie mogę o tym nie myśleć, nie mogę spać, mam ataki płaczu itd. Mam 29 lat.

Witam serdecznie!

Jest Pani młodą osobą, co oznacza, że rak piersi w tej grupie wiekowej występuje raczej rzadko. Duże guzy, bolesne przy dotyku to zazwyczaj tzw. gruczolakowłókniaki - łagodne guzy, które często występuję w wieku rozrodczym i wiążą się z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Guzy te zazwyczaj obserwuje się, chyba że są dużych rozmiarów lub sprawiają dolegliwości bólowe, wtedy jest wskazane ich usunięcie.

Aby potwierdzić lub wykluczyć rozpoznanie gruczolakowłókniaka konieczne jest wykonanie badania USG piersi. Musi Pani zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na badanie. Rozumiem, ze oczekiwanie wiąże się dla Pani ze stresem, ale niestety w żaden inny sposób nie można wykluczyć lub potwierdzić jaki ma charakter guz w Pani piersi.

Pozdrawiam serdecznie