Ból piersi i wyczuwalny guzek u 21-latki

Witam,od tygodnia boli mnie prawa pierś.Po dotykaniu jej stwierdzilam,ze w górnej jej części wyczuwam małe zgrubienie,guzek jednak na lewej(niebolacej)piersi w tym samym miejscu wyczulam to samo.Dodatkowo dzisiaj zauważyłam,ze bolaca prawa jest stała się bardziej "obwisla".Dodam,ze to nie bóle przed miesiaczka,ponieważ to nie ta data.Co to moze być?Wizytę u ginekologa mam za pol roku czy mogę z tym czekac czy mogę iść do lekarza rodzinnego i on zbada mi piersi?Proszę o odpowiedź.

Zazwyczaj w piersiach w kwadrantach gornych i zewnetrznych wystepuja najwieksze skupiska tkanki gruczołowej. Badajac najprawdopodobniej czuje Pani te skupiska. Usg piersi i badanie manualne uważam jednak za konieczne.