Ból piersi, kłucie w jajnikach i nieregularne cykle a ciąża

Czy mogę byc w ciąży ? Otóż od ponad 2 tygodni bolą mi piersi,mam takie kłucia w jajnikach i podwyższoną temperaturę.A cykle od 4 miesięcy bardzo nierególarne ostatni trwał 57dni.Ostatnią miesiączkę miałam 31 sierpnia,23 dnia cyklu szyjka była bardzo wysoko i była taka jagby rozpulchniona. Test robiłam 4 pażdziernika i negatywny, czy test mógł byc zrobiony za wcześnie ? i czy to jednak może byc ciąża?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pojedynczy wynik testu ciążowego z moczu nie jest uznawany za wiarygodny. Dopiero dwa jednakowe wyniki testów ciążowych lub oznaczenie poziomu hormonu beta-HCG we krwi są wiarygodnymi metodami potwierdzającymi, że doszło do zapłodnienia. Należy wykonać powtórnie test ciążowy.
Z powodu nieregularnych cyki miesiączkowych powinna Pani zgłosić się do ginekologa i ustalić przyczynę oraz ew. wdrożyć odpowiednie leczenie zaburzeń miesiączkowania.