Ból piersi oraz okolic łopatki - czy to może mieć ze sobą jakiś związek?

Witam.

Nazywam się Grażyna, mam 55 lat. Od mniej więcej 1,5 roku boli mnie prawa pierś. Czasami ból jest tak silny, że nie mogę nawet dotknąć piersi. Domyślam się, że może to być coś najgorszego dlatego nigdzie z tym nie byłam, bo koleżanki z pracy mówiły, że jak coś tam jest to lepiej tego nie ruszać. Z tym, że od jakiegoś czasu (1 msc) zaczęła mnie boleć ręka, a dokładniej łopatka na wysokości piersi. Byłam u miejscowego lekarza. Dostałam za pierwszym razem serię zastrzyków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Na czas zastrzyków ból mijał, ale jak tylko przestałam je przyjmować - odnawiał się. Drugi raz dostałam serię zastrzyków i ta sama sytuacja - po zakończeniu znowu mnie boli. Proszę o poradę czy to może mieć ze sobą jakiś związek i co, gdzie ew. z tym się udać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie.

Ból piersi, zwłaszcza jednostronny, promieniujący do łopatki rzadko ma związek z samą tkanką piersi. Dobra reakcja na leczenie przeciwbólowe wskazywałaby raczej na nerwoból. Niemniej, na pewno warto aby zbadał Panią lekarz ginekolog. Oprócz tego proponuję zdjęcie kręgosłupa piersiowego i konsultację neurologiczną. Jeżeli ból wynika w podrażnienia nerwów, neurolog zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie