Ból piersi po usunięciu gruczolakowłókniaka

Po usunieciu gruczolowłukniaka , jak postepowac zeby piers nie bolala i czy moge juz zakladac biustonosz czy chodzic w opatrunku lub bandarzu

Witam,
po zabiegu usunięcia zmiany pierś może być obolała przez 10-14 dni.
Nie napisała Pani kiedy zabieg został wykonany.
Opatrunki należałoby nosić i regularnie zmieniać do czasu usunięcia szwów.
Lekarz wykonujący zabieg powinien Pani udzielić szczegółowych informacji w zakresie postępowania po zabiegu.

Pozdrawiam