Ból piersi promieniujący do ręki: co może być przyczyną?
Witam i proszę o pomoc.
Byłam z tym problemem u dwóch lekarzy, ale mój problem jest wciąż niezdiagnozowany, a ze mną coraz gorzej. Odczuwam bardzo silny i dokuczliwy ból kłujacy w lewej piersi (robiłam badnie usg, wszystko dobrze) pod lewą łopatką. Ból ten promieniuje również na rękę. Co może być jego przyczyną? Dodam, iż nie miałam żadnego urazu.
Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu
Wyleczalność raka piersi
Witam serdecznie.
Ból o charakterze kłującym w piersiach, promieniujący do innych części ciała wcale nie musi oznaczać problemu dotyczącego piersi. Najczęściej ból o takim charakterze wskazuje na neuralgię, czyli podrażnienie nerwu międzyżebrowego. W takiej sytuacji powinna Pani udać się do neurologa, który zaleci odpowiednie postępowanie - diagnostykę i leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.