Ból piersi u nastolatki - czy to może być rak?

Mam 15 lat i od tygodnia boli mnie prawa pierś. Jest też bardzo twarda. Boli tylko przy nacisku. Czy to może być rak?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi w wieku nastoletnim praktycznie nie występuje. Można zatem wykluczyć tę przyczynę bólu. Ból piersi może być związany z procesem rozwijania się piersi, który występuje u dorastających nastolatek. Związku można szukać również w zbliżającej się miesiączce. Nie można wykluczyć infekcji, która może powodować stan zapalny. Jeśli ból będzie utrzymywał się dłuższy czas należy skonsultować się z lekarzem.