Ból piersi z boku?

Witam,
pierwszy raz mam taki objaw jak bolące piersi, ale ból jest po bokach. Okres mam regularnie i zawsze mnie bolą 7 dni przed okresem, a teraz jestem 12 dni po okresie i od 4 dni mnie właśnie bolą.

Między tymi 12 dniami kochałam się z chłopakiem i nie biorę żadnych tabletek anty. Co wskazuje ten ból piersi?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli ból jest symetryczny (w tym samym miejscu i w obu piersiach) i nie wyczuwa Pani żadnych zmian- guzków, zgrubień, to najpewniej jest on pochodzenia hormonalnego. Najpierw należy wykluczyć ciążę. Jest ona mało prawdopodobna, jeśli ostatnia miesiączka miała normalną długość i obfitość, tzn. nie była bardziej skąpa niż zwykle. Tak czy siak, proszę wykonać test ciążowy. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach i będzie to Panią niepokoić, konieczne mogą być badania hormonalne. Póki co, proszę się obserwować. Fakt, że miesiączkuje Pani regularnie, wyklucza raczej możliwość poważnych zaburzeń w Pani organizmie.
Pozdrawiam serdecznie!