Ból pleców a praca fizyczna

witam od 4 miesięcy pracuje fizycznie , i dźwigam ciężkie rzeczy , pewnego dni zaczęła mnie bolec lewa dolna cześć pleców , zrobiła mi sie w tym miejscu gula ( dokładnie w miejscu gdzie zaczynaja sie pośladki może 3 cm w gore ) , jest nie duża ale niepokoi mnie ten fakt . proszę o pomoc

Witam,

Być może pojawił się problem z przeciążeniem prostownika pleców lub problem z protruzją krążka międzykręgowego - inaczej mówiąc dyskopatia. Czy ból promieniuje do pośladka, uda, stopy? Kiedy ból jest największy? Z całą pewnością wymaga to dalszej konsultacji i wykonania diagnostyki obrazowej a także przeprowadzenia testów funkcjonalnych. Być może jest to kwestia przeciążenia mięśni od dzwigania ciężkich rzeczy. Proponuje okres, w którym należy się oszczędzać, a po powrocie do pracy zapobiegac podobnym sytuacjom - pilnując swoją ergonomię ciała czyli dzwigać na ugiętych nogach, blisko ciała, na tzw. krótkiej dźwigni.