Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Mężczyzna Witam, Jestem mężczyzną, 22 lata, 85 kg wagi, siedzący tryb życia. Od kilku dni pojawia się u mnie uciążliwy, tępy ból w okolicach krzyża, rozchodzący się na boki (od kręgosłupa) i czasami na wysokość mniej więcej klatki piersiowej (ciągle plecy). Ból pojawia się nagle, czasem znika po chwili, czasem powoli ustaje, żeby znów się pojawić. W ostatnich tygodniach przyjmowałem zwiększone (bardzo) dawki napojów energetycznych i kawy jako takiej, dodatkowo duża ilość wysiłku fizycznego na zimnym powietrzu i chyba mnie przewiało (raczej praca niż relaks). Dodatkowo niezdrowa dieta (niestety, głównie fast foody z braku czasu, pokarmy z dużą ilością cukru, nie jestem z tego dumny). Do tego częste przyjmowanie aspiryny (0-4 razy w tygodniu). Ograniczenie snu i nieregularne posiłki. Z pozytywów - przyjmuję dużo płynów (woda przegotowana, miód, sok z malin). Planuję wizytę u lekarza, jednak zależy mi na jakichś wskazówkach, które mogłyby już teraz jakoś ewentualnie mi pomóc (jeśli będzie to moje czarnowidztwo) i się do nich zastosować (poza oczywistymi - ograniczeniem kofeiny i zmianie w diecie, od zaraz).
Lek. Anna Syrkiewicz 79
Lek. Anna Syrkiewicz Lekarz medycyny rodzinnej, Warszawa Białołęka 79 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę

Witam serdecznie!

Ból nerek rzadko występuje jako jedyny objaw chorób nefrologicznych. Podstawowe pytania, na które musi Pan odpowiedzieć to:
-czy ilość oddawanego moczu zmieniła się w ostatnim czasie,
-czy wstaje Pan w nocy specjalnie po to, by oddać mocz,
-czy w moczu pojawia się krew, śluz,
-czy mocz się pieni,
-czy odczuwa Pan dyskomfort w trakcie mikcji.
Pozytywne odpowiedzi na powyższe pytania wskazują na choroby układu moczowego. W innym przypadku diagnostykę należałoby skierować na choroby kręgosłupa, m.in zwyrodnienia. Prowadzi Pan siedzący tryb życia, ma Pan nadwagę jak przypuszczam (nie podaje Pan wzrostu) i bardzo źle się odżywia.
Nie wspomina Pan przyczyny zażywania tak dużej ilości aspiryny. Czy choruje Pan na coś przewlekle? Pragnę zauważyć, że codzienne zażywanie aspiryny bez leków osłonowych fatalnie wpływa na przewód pokarmowy i inne.
W pierwszej kolejności sugerowałabym odstawić aspirynę, o ile nie ma wskazań lekarskich do jej przyjmowania, zażywać więcej ruchu i przede wszystkim odżywiać się zdrowiej. Dotychczasowy tryb życia bardzo niekorzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, pokarmowy i inne.
Oczywiście, sugerowałabym udać się na wizytę kontrolną do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam.

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500