Ból w lewym podbrzuszu

Dzień dobry. Mam kłujący ból w lewym podbrzuszu, nawet nie nazwałabym tego bólem, tylko takim lekkim pieczeniem albo promieniującym łaskotaniem, ale będę to określać jako ból w lewym podbrzuszu. Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam bardzo wąski stolec. I tak naprawdę boję się czy ból w lewym podbrzuszu to nie rak. Niedawno robiłam badania krwi i hemoglobinę - miałam w normie - 13,8 (11,0-15,2). Często mi się zdarzało, że po wypróżnieniu piekł mnie odbyt, ale brałam kąpiel w azulanie i przechodziło. Teraz pojawia się ból w lewym podbrzuszu, przeżywam katusze, tak bardzo się boję. Czy ból w lewym podbrzuszu to może być nowotwór, a jeżeli nie to jaka może być diagnoza? Ból w lewym podbrzuszu to musi być coś poważnego? Mogę spodziewać się ze ból w lewym podbrzuszu czy raczej konieczna jest wizyta u lekarza? Dziękuję za odpowiedzi.

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby jelita grubego, jajnika, czy układu moczowego.

Na podstawie podanego opisu nie można wnioskować, że przyczyną jest choroba nowotworowa jelita grubego, jednak z pewnością objawy, które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia. Konieczne jest wykonanie badań podstawowych, w tym również badania kału w kierunku obecności krwi utajonej. Jeżeli w ostatnich dwóch latach nie miała Pani wykonywanego USG przezpochwowego oraz cytologii warto również rozważyć wizytę u ginekologa.

Niestety bez badania, możliwości dokładnego zebrania wywiadu, a w tym wypadku również badania per rectum nie da się postawić rozpoznania, konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, w razie konieczności lekarz skieruje Panią do specjalistów.

Pozdrawiam