Ból po operacji żylaków - jak długo się utrzymuje?

Zabieg był dwa i pół miesiąca temu, wszystko się ładnie zagoiło, ale odczuwam ból - zwłaszcza w pachwinie, w kostce i w łydce. Po dłuższym spacerze jest jeszcze większy. Jestem kobietą w wieku 73 lat, w dobrej kondycji fizycznej, w pełni sprawną, nie mam nadwagi ani żadnych obciążeń.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jednym z powikłań po operacji żylaków kończyn dolnych są zaburzenia czucia związane z uciskaniem bądź uszkodzeniem nerwów czuciowych skóry. Skutkiem takiego rodzaju uszkodzenia może być ból. W większości przypadków proces regeneracji przebiega korzystnie. Objawy ustępują bądź ulegają wycofaniu w znacznym stopniu. Proces ten może trwać od trzech do nawet sześciu miesięcy. Warto poinformować przy najbliższej kontroli lekarza o dręczących Panią dolegliwościach.