Ból po prawej i lewej stronie brzucha

Witam! Odczuwam ból po lewej i prawej stronie brzucha po naciśnięciu ręką w dolnej części i górnej po lewej stronie. Co to może być?

To bardzo niekonkretne pytanie. Nie odpowiem na nie w żaden sposób bez dodatkowych informacji. Musiałbym Panią bezpośrednio zbadać, zebrać szczegółowy wywiad (np. od kiedy bóle, jakiego typu, w jakich okolicznościach pojawiające się itp.), zapewne wykonać dodatkowe badania (np. badania laboratoryjne krwi, moczu, USG jamy brzusznej, być może nawet gastroskopię lub kolonoskopię), może konsultacje (np. ginekologiczną czy urologiczną). Takie bóle brzucha mogą mieć bardzo różne podłoże. Najczęściej u kobiet ginekologiczne, ale także mogą być związane ze złą pracą jelit, może stanem zapalnym jelit, może mają podłoże urologiczne lub są związane np. z nerwobólem samoistnym. Przyczyn może być wiele. Nie odpowiem niestety po tak niejasnym pytaniu w sposób konkretny.