Ból po prawej stronie brzucha - jaka może być przyczyna?

Witam, mam 50 lat. Od dwóch tygodni czuję ból po prawej stronie brzucha, ale ten ból np. kiedy siedzę nie bardzo mi dokucza, podobnie jak leżę, ale np. jak się przekręcam, to czuję ból lub jak wstanę i zrobię jakiś ruch znowu ból. Nadmieniam, że temperatury nie mam, jem, ale wypróżnianie jest rzadsze i skąpe. Ból ten odczuwam po prawej stronie od pępka (jakieś 15 cm) i lekko do góry. Czuję też jakby wzdęcie. Proszę o poradę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza w celu doprecyzowania wywiadu oraz zbadania fizykalnego - bez tych elementów, uzupełnionych ew. badaniami dodatkowymi, trudno stawiać diagnozę.

Pozdrawiam